TZO 2018 sona erdi

İSTEK Okullarının bu yıl ikincisini düzenlediği, Türkiye’nin 18 yaş altı ilk zeka oyunları yarışması olan “Türkiye Zeka Oyunları”, 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.

Yarışmanın sonucunda yarışmanın genel kategori dereceleri İstanbul’dan katılan öğrencilerin oldu. Efe Alan birincilik, Bahar Açılan ikincilik, Sude Temiz üçüncülük elde etti. Kendilerini tebrik ederiz.

Türkiye Zeka Oyunları’nın 5 kategoriden oluşan final bölümünde Kategoriler Kelime Oyunları, Karalama Oyunları, Matematik Oyunları, Mekanik Oyunlar ve Görsel Oyunlar kategorileri yer aldı ve dereceye giren öğrenciler büyük ödüller kazandı. Her kategorinin birincisi 2500 TL, ikincisi 1500 TL, üçüncüsü 1000 TL alırken; olimpiyatın birincisi 7000 TL, ikincisi 5000 TL, üçüncüsü ise 3000 TL’nin sahibi oldu.

Finale katılan öğrenciler ve danışman öğretmenler, Yeditepe Üniversitesi’nde renkli etkinliklere, konserlere ve tekne ile Boğaz turuna da katıldı.

 

TZO 2018 Ana tablo dereceleri:

BİRİNCİ: Efe Alan

İKİNCİ: Bahar Açılan

ÜÇÜNCÜ: Sude Temiz

 

Kategori dereceleri:

Kelime Oyunları Kategorisinde birinci Sude Temiz; ikinci Efe Alan; içinci Yunus Emre Büyükkale

Matematik Oyunları Kategorisinde birinci Efe Alan; ikinci Tatul Oflaz; üçüncü ise Ahmet Tarık Pıçak

Mekanik Oyunlar Kategorisinde birinci Duru Uyar; ikinci Cem Çalışkan; üçüncü Serdar Sungun

Görsel Oyunlar Kategorisinde birinci Bahar Açılan; ikinci Arman Özcan; üçüncü Pelin Tarhan

Karalama Oyunları Kategorisinde birinci Bahar Açılan; ikinci Sude Temiz; üçüncü Efe Alan

 

Katılan herkesin çok iyi vakit geçirdiği, Türkiye’nin en zeki gençlerinin bir arada olduğu TZO 2018 başarıyla sona erdi. 2019’da görüşmek üzere.

TZO 2019 Finalistler